Pasi e fitoi titullin e parë si kapiten, ja çfarë deklaroi Messi…

created by Polish

Dje Barcelona e mundi Athletic Bilbaon në finalen e Copa DeLa Rey me rezultat të thellë 4:0. Pas kësaj fitore kapiteni i Barcelonës Leo Messi deklaroi:

“Ishte nje kompeticion shume i vë shtire, kemi pasur anë të dobëta ne shume ndeshje. Eshte gjithmone mire kur ngrit trofe, jam shume i lumtur per kete grup qe meritoi kete trofe dhe lehtësim.”

“Gjithsesi ndjenja është shume e vecante te ngris trofeun e pare si kapiten i klubit ku kam kaluar gjithe jeten time, nje trofe shume special.”

“Ne kishim durimin per te mbajtur topin sa ne nje ane, sa ne tjetren. Ne pjesen e pare ishte me e vë shtirë, por ne te dyten ata ngadalesuan dhe ne shfrytezuam rastet tona.”

“Eshte nje vit shume ndryshe, jemi ne nje faze trà nzį cioni, me shume lojtar te rinje.”

“E kishim shume te rë ndë ne fillim, por filluam duke u rritur ne lige. Kemi afruar diferencen ndaj Atletico’s, dhe ishte me kàt qe dolem pa pike nga Klasikja.”

“Kane mbetur ende ndeshje dhe do te shohim si do te shkojne gjerat.”

Be the first to comment on "Pasi e fitoi titullin e parë si kapiten, ja çfarë deklaroi Messi…"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*