Njihuni me Urën më të pazàkonte në Botë! – E mahnitshme…

Ura më e pazàkontë padyshim që gjendet në Kinë. Kjo urë është e ndërtuar prej qelqi dhe gjendet në provincën Zheijang.

Ura filloj të ndërtohet ne vitin 2017 dhe mbaroi në vitin 2020.

Ajo është kthyer në një nga atraksionet kryesorë të zonës, për shkak të veçantisë së saj. Fotografitë u publikuan në rrjete sociale, shumë përdorues besonin se nuk ishte e vërtetë. Ura ka një gjatësi prej 100 metrash dhe një lartësi prej 140 metrash, dhe ndodhet në luginën Shenxianju.

Kjo urë është e përbërë nga tre pjesë, njëra prej të cilave është bërë prej qelqi transparent.

Be the first to comment on "Njihuni me Urën më të pazàkonte në Botë! – E mahnitshme…"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*