LAJMI FUNDIT/ Amerikanët i dërgojnë letër Albin Kurtit! – Ja për çfarë bëhet fjalë…

created by Polish

Raportin e Departamentit Amerikan për Energji rreth liqenit të Ujmanit sot Ambasadori Amerikan ia dorëzoi Qeverisë së Kosovës raportin rreth liqenit.

I njëjti raport i është dërguar edhe Qeverisë së Serbisë, shkruan Gazeta Express.

“Sot Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë dhe ajo në Beograd ua kanë dorëzuar Qeverive respektive planin e Departamentit Amerikan për Energji dhe Pacific Northwest National Laboratory për menaxhimin e ujit në Liqenin e Ujmanit/Gazivodës, duke përmbushur një nga zotimet e Marrëveshjes së Washingtonin e nënshkruar më 4 shtator”, theksohet në njoftimin e Ambasadës.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës tashmë që drejtohet nga presidenti Joe Biden ka kërkuar që zotimet e bëra në Washington nga Kosova dhe Serbia të përmbushen.

Be the first to comment on "LAJMI FUNDIT/ Amerikanët i dërgojnë letër Albin Kurtit! – Ja për çfarë bëhet fjalë…"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*