Ganimete Musliu vazhdon të merret me vajzën 7 vjeçare të Albin Kurtit…

created by Polish

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ganimete Musliu ka riaktualizuar deklaratën e saj që e bëri në seancën e Kuvendit të Kosovës ku tha se vajza 7 vjeçare e Albin Kurtit nuk flet shiqp në shtëpi.

Lidhur me deklaratën e Kurtit se e bija e tij flet shqip si të gjithë moshatarët e saj, Musliu u shpreh sk eptike dhe tha se një gjë e tillë pritet të vërtetohet. Kjo mbetet të vërtetohet. Aq sa është e besueshme deklarata ime që nuk din shqip, as është edhe e tij që din”, tha ajo në ATV.

Ndërkaq për re agimet që janë bërë kundër deklaratës së saj, ajo tha se kjo gjuhë do të ndalet, vetëm kur Kurti dhe Lëvizja Vetëvendosje të distancohen nga s ul met ndaj të tjerëve, për të cilat ajo e lë për gjegjëse këtë parti.

“Ku janë ata njerëz kur u b an alizua e u of en dua nëna ime që ka nd ëruar jetë 40 vjet më parë, nga aktivistët e Vetëvendosjes në Kuvend. Ku kanë qenë këta tr um betues kur iu d 0 gj vetura e gruas së Memli Krasniqit, ku kanë qenë ata kur u s ul mua vetura e Bajram Gecit, shtëpia e Isa Mustafës e ajo e Kadri Veselit”, tha Musliu.

Bëhuni gati se do të për ballen me standardet që ju vetë i keni krijuar”, përfundoi ajo.

Be the first to comment on "Ganimete Musliu vazhdon të merret me vajzën 7 vjeçare të Albin Kurtit…"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*