**EKSKLUZIVE** Ja si do të duket PORTI i ri i Durrësit i projektuar në Dubai! – (VIDEO)

created by Polish

Ditëve të fundit nga studio Emaar Group Dubai e cila ishte përgjegjëse për realizimin e projektit të portit të Durrësit bëjnë me dije së ka përfunduar maketin e portit, transmeton AlbInfo.ch

Kryeministri Edi Rama ka ndarë foto nga maketi i përfunduar, duke theksuar se në Durrës do të ndërtohet një prej porteve më të mëdha turistike të Mesdheut.

“MIRËMËNGJES  dhe me maketin e përfunduar në studion urbanistike të Emaar Group në Dubai, që tani ndodhet në Portin e Durrësit, aty ku së shpejti do të nisë të ndërtohet një prej porteve më të mëdha e më të bukura turistike të Mesdheut, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Be the first to comment on "**EKSKLUZIVE** Ja si do të duket PORTI i ri i Durrësit i projektuar në Dubai! – (VIDEO)"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*